Moje posledné mestské zastupiteľstvo 29.11. 2018

Autor: Ján Raclavský | 7.12.2018 o 15:35 | Karma článku: 1,09 | Prečítané:  134x

Píšem svoj posledný odpočet práce v pozícii poslanca mestského zastupiteľstva Dolného Kubína. No ani na poslednom rokovaní som nepoľavil pri hájení zodpovedného nakladania s majetkom mesta a rozhodovania. 

Bezplatné Wifi zóny do mesta

Moderný svet, atraktívne a turisticky zaujímavé mesto sa nevyhne ponúknutím služieb bezplatného internetového pripojenia na verejných priestranstvách. Iniciovali sme preto zatraktívnenie centrálnych zón mesta prostredníctvom voľného WIFI pripojenia. Bezplatné pripojenie má byť dostupné všetkým obyvateľom mesta a jeho návštevníkom prostredníctvom širokopásmového internetu s minimálnou rýchlosťou 30 Mbit/s. Ako prvé lokality budeme riešiť: Námestie P. O. Hviezdoslava, Námestie slobody,budovu Mestského kultúrneho strediska a Park Martina Kukučína pri Kolonádovom moste.

Nasvietenie Kostola sv. Kataríny Alexandrijskej

Je logické a pre atraktivitu mesta veľmi zaujímavé spolupodieľať sa na zviditeľňovaní zaujímavých budov v meste. Podobná aktivita sa realizovala na sídlisku Brezovec. A práve pri tejto akcii prebiehala polročná spolupráca s cirkvou, staviteľom a členmi mestského výboru. Zodpovedne a pedantne sme rozhodovali o výbere lámp, intenzite svietenia a počte lámp. Takýto prístup však nebol dodržaný v prípade „starého kostola“. Žiadosť bola podaná 28. 10. 2018, mesiac pred zastupiteľstvom, mestský výbor mal obmedzený čas venovať sa uvedenej investícii a adekvátne zhodnotiť využitie dotácie. Aj 15-tisícová dotácia si zaslúži poctivé rozhodovanie.

To, že dnes zažívame dobré ekonomické časy, neznamená, že by sme mali zaspať na vavrínoch. Týka sa to aj našich mestských spoločností. Hlavne v spoločnosti Aquarelax je nutné pripraviť a schváliť investičný plán obnovy. Som rád, že sa bude ním zaoberať dozorná rada už 7. decembra. Je to dôležitý strategický plán na zabezpečenie dlhodobého fungovania a poskytovania kvalitných služieb pre návštevníkov. Nové zastupiteľstvo a primátor bude mať na čom stavať. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?