94 tisícové zastupiteľstvo, 25. 05. 2016

Autor: Ján Raclavský | 1.6.2016 o 16:01 | (upravené 1.6.2016 o 16:09) Karma článku: 2,89 | Prečítané:  745x

Po riadnom zastupiteľstve, na ktorom sme rozdelili viac ako 570 000  eur  (28. 04. 2016) nám ostali ešte  resty, ktoré sme mali vyriešiť na mimoriadnom zastupiteľstve.

Plánovaná dĺžka opravy cesty na Kubínskej holyPlánovaná dĺžka opravy cesty na Kubínskej holy (Spolok bývalých urbarialistov obce Veľký Bysterec)

Viacerí poslanci sme prišli s iniciatívou vyčleniť finančné prostriedky na opravu materských škôl. Vedeniu mesta sme dali čas a priestor na rozpracovanie tejto požiadavky podľa reálnych potrieb samotných materských škôl.

Vedenie mesta absolútne odignorovalo túto požiadavku a pripravilo svoj vlastný návrh. Vedenie mesta sa rozhodlo odsunúť všetky dovtedy komunikované priority a riešiť požiadavku Spolku bývalých urbarialistov obce Veľký Bysterec.

Počas prvých stretnutí Urbariát požadoval spolufinancovanie cesty na Kubínsku hoľu vo výške 40 000 eur. Na mestskej rade, predseda finančnej komisie navrhol, bez uvedenia dôvodu, túto sumu zvýšiť na 94 000 eur. Mesto je vlastníkom cesty v dĺžke 630 m a šírke 6 m. Nie je pochýb, že cesta na Kubínsku hoľu si vyžaduje opravu. Viaczdrojové financovanie verejnoprospešných aktivít je bežnou súčasťou, no je raritou, ak sa schválil väčšia dotácia, ako bola požadovaná.

Okrem toho sme vyčlenili pre Beňovú Lehotu 10 000 eur na vytvorenie chodníka k cintorínu.

Ostáva už len dúfať, že primátor dostojí svojmu verejnému sľubu zo zastupiteľstva .o vyčlenení finančných prostriedkov získaných z predaja budovy bývalého Centra voľného času na Lucenkovej ulici. Našou úlohou je na to dohliadnúť

Všetky materiály sú dostupne na TU

 

Článok môžete šíriť aj na VYBRALI.SME.SK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?