Snáď to nebude doba temna.

Autor: Ján Raclavský | 16.11.2015 o 13:45 | (upravené 16.11.2015 o 17:30) Karma článku: 5,44 | Prečítané:  576x

Sprievodným znakom obdobia temna je všadeprítomný strach. Strach v srdciach ľudí rozsievajú individuá plné nenávistí a zloby.

Zneužívajúcic náboženstvo na ospravedlnenie vlastných zločinov nie je potvrdením ich pravdivosti, práve naopak.

Veľké disparity v bohatstve a chudobe krajín a jednotlivcov, globálne otepľovanie, hladomor a vojny terorizmus, to všetko vlieva pocit neistoty a strachu z budúcnosti. Vlády s nemohúcimi lídrami sa chcú vyvliecť z viny a ukazujú na druhých. Nie sme schopní prijať vlastnú slobodu a zodpovednosť, po ktorej sme tak úpenlivo aj my Slováci  volali na námestiach 17. novembra 1989.

Ostal najväčší projekt po 2. svetovej vojne na zachovanie mieru starého kontinentu len na papieri?

Hospodárska kríza, ekonomická kríza Grécka a južných štátov ukázala mnohé nedostatky. Európske spoločenstvo demokratických a vyspelých štátov, ktoré sa prihlásili k dodržiavaniu základných ľudských práv a slobôd, demokratického zriadenia inštitúcií, slobodného pohybu ľudí s hlavným cieľom zachovania mieru na európskom kontinente stráca svoj dych. Existencia viacrýchlostnej a nekompaktnej európskej politiky v kľúčových otázkach je zničujúca.

A čo ukáže vojna proti terorizmu? Pravdepodobne spoločnú ochranu hraníc, kde si nebudú jednotlivé štáty prehadzovať zodpovednosť ako horúci zemiak alebo spoločnú armádu a tajné služby, ktoré budú koordinovať svoju činnosť pre bezpečnosť nás všetkých.

Po viacerých teroristických útokoch (Paríž, zostrelené ruské lietadlo) je jasné, že svet stojí opätovne pred veľkou výzvou podobnou tou po 11. 09 2001.

Európa sa musí zmeniť! Potrebuje lídra, ktorý ukáže správnu cestu a nenechá sa strhnúť. Štáty v Európskej únii musia držať spolu nielen v dobrých časoch, ale aj zlých.

Ďakujem za podporu aj na VYBRALI.SME.SK

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?