Danajský dar, 05. 11. 2015

Autor: Ján Raclavský | 11.11.2015 o 12:46 | Karma článku: 3,43 | Prečítané:  603x

Mestské zastupiteľstvo rokovalo podľa plánu práce aj v mesiaci november. Okrem štandardných bodov rokovania ako sú prenájmy a nakladanie s majetkom mesta, informačné správy a interpelácie,...

... sa preberal plat primátora (2 953 eur v hrubom), zmena rozpočtu či stanovisko zastupiteľstva ku rekonštrukcii letného štadióna, v materiáloch nešťastne označovaného len ako futbalový štadión.

Danajský dar

Mal som to šťastie a zúčastnil som sa na dvoch rokovaniach medzi mestom a Slovenským futbalovým zväzom (ďalej len "SFZ"). Rokovania boli veľmi ostré a s hlbokou vážnosťou hovorím, že mesto sa snažilo vyrokovať lepšie podmienky rekonštrukcie.

Hlavnou úlohou všetkých zainteresovaných nášho mesta bolo využiť dotáciu od vlády na rekonštrukciu súčasného štadióna a nie len na nové sedačky.

Pre SFZ bola kľučová nutnosť odobrať potrebný počet sedačiek. 2050 nových sedačiek malo stáť neuveriteľných 750 000 eur.

Danajský dar poskytnutý SFZ, by znamenal pre našu mestskú kasu záťaž minimálne ďalších 500 000 ( z toho 210 000 eur by zhltla len potreba zaplatiť DPH). Na existujúcu tribúnu, šatne, sociálne zariadenia, ubytovacie kapacity, či deravú strechu by sme museli nájsť v mestskom rozpočte dodatočných 300 000 eur.

Som rád, že sme prijali uznesenie, ktoré zaviazalo vedenie mesta pripraviť projektovú dokumentáciu na rekonštrukciu v réžii mesta, rozplánovanú na najbližšie 3 roky, tak aby bola zabezpečená oprava existujúcich priestorov a zachovanie bežeckej dráhy na letnom štadióne. Už na decembrovom zastupiteľstve sa s ňou budeme môcť všetci oboznámiť.

Jesenné lístie

Na údržbu verejnej zelene sme vyčlenili 40 000 eur, za túto sumu sa má zabezpečiť kompletná jesenná údržba (za obdobie: október, november, december ). Po mojich priamych otázkach týkajúcich sa hlavne ručného odhrabávania lístia (9 595 eur) budem vyžadovať  služby na najvyššej úrovní a kontrolu objednaných aktivít zo strany mesta, keďže nejde o žiadnu malú sumu. Mám pochybnosti, či je správne využívať odborných pracovníkov Technických služieb pri takýchto činnostiach, ktoré inde zvládajú aktivační pracovníci.

Materiál zo zastupiteľstva nájdete TU!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?