Ako ďalej s futbalom v Dolnom Kubíne

Autor: Ján Raclavský | 6.10.2015 o 19:32 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  635x

Po zastupiteľstve, na ktorom sa rokovalo o prenájme letného štadióna a dotácii pre akciovú spoločnosť (návrh neprešiel), sa rozohnila vášnivá diskusia, nielen na sociálnych sieťach, ale aj medzi športovcami a fanúšikmi klubu.

Každá vážna téma rozdeľuje diskusiu na dva protichodné názorové tábory. Dôležité je, aby sa diskutovalo a tieto názory neprerástli do nenávisti, či vojny. V piatok 03. októbra som bol pozvaný na členskú  schôdzu občianskeho združenia MFK Dolný Kubín, na tomto stretnutí sa stretli rodičia mladých futbalistov, funkcionári MFK, fanúšikovia a niektorí poslanci mestského zastupiteľstva.

Preto som nesmierne rád, že som sa mohol zúčastniť členskej schôdze, na ktorej som mohol prezentovať moje argumenty, ktoré ma viedli neschváliť predložený návrh prenájmu letného štadióna a dotácie mestom. Postoj, ktorí som prezentoval na zastupiteľstve, ako aj na tomto stretnutí, ste si mohli prečítať aj v mojom blogu: Nezneužívajme podporu mladých, pre záujmy iných!

Ako teda ďalej?

Myšlienka prenájmu letného štadióna je správna, pri hľadaní najvhodnejšieho nájomcu mesto musí postupovať na základe vyhlásenia verejnej súťaže. Nevzniknú tak pochybnosti o budúcom nájomcovi. Podmienky súťaže musia byť nastavené jasne a so zreteľom na možné budúce náklady spojené s celkovou rekonštrukciou letného štadióna, hlavne rozdelením nákladov na rekonštrukciu medzi nájomníka a nájomcu.

Vedenie mesta musí vypracovať koncepciu športu, ktorá by mala okrem iného obsahovať analýzu súčasného stavu a finančnú podporu športu podľa kľúča, ktorý by bral do úvahy napr.: počet športujúcich detí, úspech v súťažiach a prezentáciu mesta. Podpora športujúcej mládeže je nevyhnutná a mesto by v nej malo pokračovať naďalej.

V súčasnej situácii aj MFK Dolný Kubín by malo prehodnotiť svoje zameranie, prioritou by sa mali stať deti a mládež. Potrebné je zapojiť do svojej činnosti viac rodičov a zabezpečiť fungovanie svojich orgánov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?