Ako ďalej s futbalom v Dolnom Kubíne

Autor: Ján Raclavský | 6.10.2015 o 19:32 | Karma článku: 3,03 | Prečítané:  613x

Po zastupiteľstve, na ktorom sa rokovalo o prenájme letného štadióna a dotácii pre akciovú spoločnosť (návrh neprešiel), sa rozohnila vášnivá diskusia, nielen na sociálnych sieťach, ale aj medzi športovcami a fanúšikmi klubu.

Každá vážna téma rozdeľuje diskusiu na dva protichodné názorové tábory. Dôležité je, aby sa diskutovalo a tieto názory neprerástli do nenávisti, či vojny. V piatok 03. októbra som bol pozvaný na členskú  schôdzu občianskeho združenia MFK Dolný Kubín, na tomto stretnutí sa stretli rodičia mladých futbalistov, funkcionári MFK, fanúšikovia a niektorí poslanci mestského zastupiteľstva.

Preto som nesmierne rád, že som sa mohol zúčastniť členskej schôdze, na ktorej som mohol prezentovať moje argumenty, ktoré ma viedli neschváliť predložený návrh prenájmu letného štadióna a dotácie mestom. Postoj, ktorí som prezentoval na zastupiteľstve, ako aj na tomto stretnutí, ste si mohli prečítať aj v mojom blogu: Nezneužívajme podporu mladých, pre záujmy iných!

Ako teda ďalej?

Myšlienka prenájmu letného štadióna je správna, pri hľadaní najvhodnejšieho nájomcu mesto musí postupovať na základe vyhlásenia verejnej súťaže. Nevzniknú tak pochybnosti o budúcom nájomcovi. Podmienky súťaže musia byť nastavené jasne a so zreteľom na možné budúce náklady spojené s celkovou rekonštrukciou letného štadióna, hlavne rozdelením nákladov na rekonštrukciu medzi nájomníka a nájomcu.

Vedenie mesta musí vypracovať koncepciu športu, ktorá by mala okrem iného obsahovať analýzu súčasného stavu a finančnú podporu športu podľa kľúča, ktorý by bral do úvahy napr.: počet športujúcich detí, úspech v súťažiach a prezentáciu mesta. Podpora športujúcej mládeže je nevyhnutná a mesto by v nej malo pokračovať naďalej.

V súčasnej situácii aj MFK Dolný Kubín by malo prehodnotiť svoje zameranie, prioritou by sa mali stať deti a mládež. Potrebné je zapojiť do svojej činnosti viac rodičov a zabezpečiť fungovanie svojich orgánov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Křetínský: Desím sa, aby napätie v koalícii neohrozilo Slovensko

Prevážil podľa mňa konsenzus, že problematika je natoľko zložitá, že politická reprezentácia nie je schopná objektívne vyhodnotiť, čo by sa jednotlivým klientom stalo.

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál nesúhlasí s postojmi Sulíka.


Už ste čítali?