Zážitkové cestovanie Železničnou spoločnosťou SR

Autor: Ján Raclavský | 6.7.2015 o 13:17 | Karma článku: 6,15 | Prečítané:  544x

Cestovaniu štátnymi vlakmi sa snažím všemožne vyhýbat. Absolútne im chýba cit pre zakazníka. No niekedy sa im jednoducho človek nevyhne. Hlavne, keď na trase DK-BA máte na výber len dve možnosti a tí žltí sú beznádejne vypredaní.

"Šťastena" zariadialia, aby som teda v nedeľu  po dlhej dobe opäť cestoval štátnymi vlakmi.

Pravidelne si lístok kupujem online, je to praktické a jednoduché, ale nie v  podaní štátnych vlakov. Ide o úkon hodný vypisovania žiadosti o  trvalý pobyt. Ak nie ste zaregistrovaní, musíte vypísať meno a priezvisko,  adresu trvalého pobytu (asi zasielajú faktúru domov :D), číslo občianského, email a telefóne číslo, na ktoré vám samozrejme nič nepríde, ak by ste to náhodou očakávali. A to nie je všetko, údaje: meno, priezvisko a číslo občianského musíte zadať ešte raz ako údaje cestujúceho. Výber konkrétneho miesta je v rovine sci-fi, dá sa len v prípade priobjednania ku druhému miestu, číslo ktorého musíte samozrejme poznať :D a môžete prejsť k platbe.

Samotné cestovanie je dobrodružstvom samým o sebe. Sedím vo vozni označenom s pripojením wifi. Žiaľ len s označením, nefunguje. Aspoň nebudem chatovať a prečítam si knižku. Veď cesta trvá len 2,5 hodiny.Omyl, ooch aký veľký omyl!

Stojíme 1,5 hodiny v Žiline, hýbeme sa a po 700 m opäť stojíme, tentoraz pol hodinu.  Pokračujeme slimačím tempom až niekde do Považskej Bystrice. Pre istotu sa z reproduktora nedozviete žiadne informácie. Pomedzi cestujúcich behá sprievodca, ktorý vysvetluje dôvody meškania. Ešte, že investujeme ťažké milióny do modernizácie vlakov. Vlečenie beriem s nadhľadom  aspoň si turisti pofotia krásy našej krajiny. Celkové oneskorenie 2,5 hod.

Áno viem, že sa to stáva a dokážem to aj akceptovať, veď "deň blbec" má každý, tak prečo nie Železničná spoločnosť. No ak očakávate ospravedlnenie alebo odškodné, márne!  Boli ste prepravený, a to stačí. Smolu máte vlastne dvojnásobnú, ak by išlo o medzinárodný rýchlik, na odškodné by ste nárok mali. Ani čert nevie prečo to tak je.

Na byt prichádzam o 1 ráno, čaká ma 5 hodín spania.

 

Článok môžete podporiť aj na VYBRALI.SME.SK

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?