Chceli sme snívať, nie skutočne žiť

Autor: Ján Raclavský | 10.2.2015 o 18:19 | Karma článku: 5,77 | Prečítané:  426x

Emócie upadli a Slovensko sa prebudilo do slnečného nedeľného rána. Ako sme sa zobudili, oslavujúc a radostne? Či triezvo a uvažujúc?! Výsledky referenda interpretuje Aliancia za rodinu a zástupcovia LGBTI ako svoje víťazstvo. Ani jedna zo strán však nemá dôvod na oslavy. Faktom je, že referendum je neúspešné, nedosiahlo zákonnom určených 50 % + 1 hlas.  Dôvod na radosť však nemajú ani zástupcovia LGBTI komunity. Čaká nás ťažká a poctivá diskusia, o rodine a jej postavení v spoločnosti a zrovnoprávneniu párov rovnakého pohlavia, ktorá tu dlhodobo absentovala.

Dvere sú otvorené

Nastal čas odbornej a vecnej diskusie bez politického a fanatického strašenia, zavádzania a poloprávd. Rodina má rôzne formy a tváriť sa, že len jedna z nich je tá správna, je nanajvýš naivná predstava. Štát musí reflektovať realitu a prijímať zákony, ktoré uľahčujú život všetkých občanov v našom štáte na nediskriminačnom princípe.

Bývala premiérka SR a sociologička Iveta Radičová v rozhovore pre HN povedala: „Rodina je v spoločnosti najdôležitejšia. Žije však v zlých podmienkach a má vážne problémy. Toto referendum však neponúkalo zmenu podmienok života rodiny.“

Vysnívaný svet sa nekoná

Výsledky referenda potvrdzujú slová p. Radičovej. Rodina je miestom konfliktu a nie príčinou. V dokonalom svete by rodina a jej členovia neboli skúšaní dlhodobou neprítomnosťou živiteľa/ky, všetky deti by mali svojich rodičov - mamu aj otca, neexistovala by rozvodovosť.

V tomto dokonalom svete, ale nežijeme. Živiteľ/ka rodiny odchádza na týždňové zárobky, manželia sa rozvádzajú, žijú oddelene, deti sú v detských domov a pestúnskej starostlivosti. Svet, ktorý sme si chceli vysnívať referendom neexistuje. Musíme sa naučiť prijímať realitu takú aká je a riešiť skutočné problémy. Čas na ich riešenie bez emócií a neslušnosti nastal. A len tak mimochodom tento týždeň je Národný týždeň manželstva.

Ďakujem za podporu aj na VYBRALI.SME.SK

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?