Posledné mestské zastupiteľstvo 2010 - 2014

Autor: Ján Raclavský | 12.12.2014 o 14:49 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  324x

Posledné zastupiteľstvo volebného obdobia 2010 - 2014 sa uskutočnilo 11. 12. 2014. Vždy na konci roka je to najdusnejšie. Potvrdilo sa to aj tentoraz. Nie len kvôli VZN o rozpočte,  miestnych daniach a poplatkoch, ale aj kvôli neočakávaným udalostiam.

Protest prokuratúry

Takou udalosťou bol zaručene protest prokurátora, ktorým napadol čl. 34 ods. 4 Štatútu mesta a dožaduje sa zrušenia ustanovenia, ktorým upravujeme konflikt záujmov poslanca, ktorý nemôže byť konateľom v mestskej spoločnosti. Podľa právneho názoru okresnej prokuratúry môže poslanec zastávať pozíciu konateľa v mestskej spoločnosti.

Odhliadnúc od toho, že sme materiál nedostali dostatočne v predstihu, osobne si myslím, že konateľ mestskej spoločnosti nemá byť súčasne poslancom. Vytvára to konfliktné situácie. Aj také, ako poukazujem v závere.

Aj preto som hlasoval proti vyhoveniu protestu prokurátora .

Riešenie pre súkromné bilingválne gymnázium

Súkromnému bilingválnemu gymnáziu v ZŠ Nemocničná sme ponúkli riešenie na stabilizovanie ich podnikateľských činností. Aj keď nezískali priestory v bývalej budove MŠ na Bysterci (hlasoval som za predaj pre toto gymnázium), ponúkol sa im priestor na dlhodobý prenájom v neďalekých priestoroch pavilónu 1 bývalej MŠ Odbojárov (priestory, kde sídlil Úsmev ako dar).

Podnety na kontrolu

Mestské zastupiteľstvo sa zaoberalo aj mojím podnetom na prešetrenie hlavným kontrolórom mesta ku Aquarelaxe. Navrhoval som prešetriť vyplatenie odmeny pre bývalého konateľa za dva mesiace, kedy bol súčinný pri odovzdávaní funkcie, vo výške 2 850 €.

Výsledok kontroly hovorí jasne, neboli zistené žiadne nedostatky. Myslím si opak! Spôsob, ktorým došlo k vyplateniu mzdy, je pre mňa nezrozumiteľný a nepochopiteľný. Odchádzajúci konateľ bol zazmluvnený tretím subjektom na odovzdanie svojej funkcie a ňou súvisiacích náležitostí novému. Toto nepovažujem za štandardný postup!

Moje aktivity na kontrolu hospodárnosti a zákonosti vynaložených finančných prostriedkov nekončia. Hlavnému kontrolórovi som navrhol a zastupiteľstvo schválilo kontrolu výstavby „skateparku“. Navrhol som aj riešenie podnetu primátorovi pri realizácii výstavby lávky na Gäcel, ktorá neprešla schvaľovaním v odbornej komisii.

Nákup auta pre Technické služby

Posledný bod: „Nákup motorového vozidla pre Technické služby (ďalej len "TS")“ vyvolal ostrú diskusiu. Schválením sme posvätili neštandardný spôsob nákupu motorového vozidla za 100 000 eur. Vyčítal som:

1. Konateľ spoločnosti prezentoval konkrétnu značku vozidla, ktorá by sa mala vysúťažiť,

2. verejné obstarávanie už prebieha (podľa vyjadrení konateľa v diskusii) a materiál na nákup sa dostáva na rokovanie zastupiteľstva až po začatí obstarávania,

3. nie je zabezpečené financovanie nákupu. TS požadujú o dofinancovanie nákupu mestom.

Čerešničkou na torte bolo, keď poslanec za KDH a člen dozornej rady TS dal návrh na ukončenie diskusie o čom sa hlasovalo.Hlasoval som proti! Návrh nakoniec prešiel aj vďaka hlasu konateľa a súčasne poslanca. Celý postup budem žiadať prešetriť hlavného kontrolóra mesta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?