Silné Slovensko , silná Európska únia a nie silné reči!

Autor: Ján Raclavský | 29.4.2014 o 21:21 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  459x

Piliére Európskej únie: voľný pohyb kapitálu, osôb, služieb a tovaru, predstavujú základne slobody pre fungovanie demokratickej spoločnosti a slobodného človeka. Pre náš stredoeurópsky región tak významné hodnoty. Spomeňme si, ako naši otcovia a matky v rokoch 1944, 1968 a 1989 bojovali a položili svoje životy.

Aj v roku 2014 neustáli vývoj  prináša nové výzvy, na ktoré je potrebné hľadať nové riešenia. EÚ prekonáva krízu spoločnými opatreniami. Už teraz opúšťajú krajiny Euroval, ktorý ich zachraňoval. Mal veľa kritikov, v mnohom oprávnených, ale potrebu konať nezaprú.

Je prirodzené, že kritické obdobia otvárajú mnohé otázky. Ako nastaviť lepšie fungovanie inštitúcií EÚ, je potrebné viac prepojiť jednotlivé politiky (voľný pohyb, sociálna oblasť, zdravotníctvo, obrana...)? Ako dospieť k lepšiemu hospodáreniu krajín, podporiť ľahšie zamestnávanie ľudí z druhých krajín EÚ? Ťažké otázky, ktoré si kladie nejeden Európan.

Je nesmierne dôležité si ich klásť, pretože hľadanie odpovedí nás motivuje hľadať riešenia. Verím v Slovensko a Slovákov, ktorí sú pracovití a húževnatí, verím v silnú Európsku úniu, chrániacu základné demokratické princípy a slobody, na ktorých bola vystavaná. Veriť nestačí, musíme aj konať! Hlavne v prípadoch, keď je to nevyhnutné. Ukrajina dáva silný signál aj nám Európanom!

Kliknite aj na VYBRALI.SME.SK Ďakujem

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?