„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva.“

Autor: Ján Raclavský | 24.5.2013 o 8:21 | (upravené 24.5.2013 o 8:41) Karma článku: 22,58 | Prečítané:  8999x

Súčasný stav na Slovensku vo mne evokuje príbeh filmu Pelíšky. Jedna strana rozhodla o povinnom hlásení ministrovi vnútra, nevymenovaní právoplatne zvoleného generálneho prokurátora, po povinných internátnych školách pre rómsku menšinu pokračuje premiér v púšťaní ďalších balónikov.

A chytil sa aj minister vnútra, autor ESA, bude sa  znižovať počet VÚC. Na Slovensku  máme 8 VÚC. Každý jeden je samosprávny, hospodári viac-menej úspešne a spokojnosť občanov s fungovaním véúcéčky je rozdielne vnímaná.

Musím sa priznať, najskôr ma potešilo vyjadrenie premiéra, že nastal čas pozrieť sa na fungovanie a počet VÚC. No ako to už býva pri tejto vláde, má to háčik a tým je posilnenie pozície štátu na regionálnej úrovni. Znamená to, že sa zrušia samosprávne kraje?!  Štát a súčasne vládnuca strana tak budú naozaj rozhodovať o všetkom? Vidíme snahu po 23 rokoch vrátiť sa k totalite jednej strany na ďalších 40 rokov?

Tak, ako v kultovom filme Pelíšky, otec Kraus hovorí: „Dávam boľševikovi rok, maximálne dva,“ dajme tým u nás maximálne 2 posledné  roky.

Článok podporíte aj na VYBRALI.SME.SK

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?