Po opici

Autor: Ján Raclavský | 20.2.2012 o 19:37 | (upravené 20.2.2012 o 19:43) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  545x

Nie,  vôbec nemyslím kauzu gorila a iné zo zvieracej ríše pomenované kauzy.  Skôr to čo sa  stáva bežne počas víkendu. Tak ako sa zvykneme baviť, vždy náš čaká vytriezvenie a následne krutá daň – bolesť hlavy. Nie vždy sa z toho dokážeme poučiť. Z vlastnej skúsenosti viem,  ako si vravím, že piť už nebudem. Ruku na srdce koľkí sme takí.

Už o pár víkendov nás čaká asi najväčšia „akcia“ roka – predčasné voľby. Strany kampaňujú v plnom prúde „zaujímajú“ sa, ako zlepšiť naše životy. Všetko tak môže vyvrcholiť  10. marca 2012.


Čo nás teda čaká po tejto „akcii“? Bude to vytriezvenie a návrat do reality? Chvíľková bolesť hlavy alebo...


...alebo sa po niekoľkých mesiacov   vrátime k  „ISTOTÁM“ trvalej „akcie“?  Istotám  zadlžovania štátu, ľudí, netransparentného nakladania s majetkom  (sociálne podniky, predaj teplého vzduchu, či predražené PPP) a pod.


V roku 2010 som volil SDKÚ – DS, ktorá prostredníctvom líderky Ivety Radičovej znamenala transparentnosť a čistotu v politike. Ukázala, že politika nie je len o moci a neustálom boji.  Že po 22 rokoch sa môže politika robiť aj inak. Je iná a preto možno toľko rozruchu okolo nej a preto možno odchádza. Ale je dôkazom toho,  že to môže byť iné a politika môže byť konečne o hodnotách.


Ja týmto cnostiam verím a snažím sa ich aj v živote uplatňovať. Nie je mi jedno ako sa zobudím po 10. marci. A hlavne ako veľmi a ako dlho ma bude bolieť hlava po tejto „akcii“. No a netreba zabudnúť na účet, ktorý bude vystavený  a buď bude krátky alebo dlhý.


Mimochodom,  na facebook-u  sa spustila nedávno online petícia, aby sa Iveta vrátila do politiky /Iveta, neodchádzaj (PETÍCIA)/. Pevne verím, že sa vráti a dodrží sľub daný už nebohému exprezidentov ČR Havlovi.


P.S.: Nezabudnime, že máme možnosť krúžkovať, radšej voľme a voľme Novú Generáciu politikov v SDKÚ – DS (www.volimNG.sk) . Verím tejto zmene, chce to aj vašu podporu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?