Zážitkové cestovanie Železničnou spoločnosťou SR

Autor: Ján Raclavský | 6.7.2015 o 13:17 | Karma článku: 4,33 | Prečítané:  514x

Cestovaniu štátnymi vlakmi sa snažím všemožne vyhýbat. Absolútne im chýba cit pre zakazníka. No niekedy sa im jednoducho človek nevyhne. Hlavne, keď na trase DK-BA máte na výber len dve možnosti a tí žltí sú beznádejne vypredaní.

"Šťastena" zariadialia, aby som teda v nedeľu  po dlhej dobe opäť cestoval štátnymi vlakmi.

Pravidelne si lístok kupujem online, je to praktické a jednoduché, ale nie v  podaní štátnych vlakov. Ide o úkon hodný vypisovania žiadosti o  trvalý pobyt. Ak nie ste zaregistrovaní, musíte vypísať meno a priezvisko,  adresu trvalého pobytu (asi zasielajú faktúru domov :D), číslo občianského, email a telefóne číslo, na ktoré vám samozrejme nič nepríde, ak by ste to náhodou očakávali. A to nie je všetko, údaje: meno, priezvisko a číslo občianského musíte zadať ešte raz ako údaje cestujúceho. Výber konkrétneho miesta je v rovine sci-fi, dá sa len v prípade priobjednania ku druhému miestu, číslo ktorého musíte samozrejme poznať :D a môžete prejsť k platbe.

Samotné cestovanie je dobrodružstvom samým o sebe. Sedím vo vozni označenom s pripojením wifi. Žiaľ len s označením, nefunguje. Aspoň nebudem chatovať a prečítam si knižku. Veď cesta trvá len 2,5 hodiny.Omyl, ooch aký veľký omyl!

Stojíme 1,5 hodiny v Žiline, hýbeme sa a po 700 m opäť stojíme, tentoraz pol hodinu.  Pokračujeme slimačím tempom až niekde do Považskej Bystrice. Pre istotu sa z reproduktora nedozviete žiadne informácie. Pomedzi cestujúcich behá sprievodca, ktorý vysvetluje dôvody meškania. Ešte, že investujeme ťažké milióny do modernizácie vlakov. Vlečenie beriem s nadhľadom  aspoň si turisti pofotia krásy našej krajiny. Celkové oneskorenie 2,5 hod.

Áno viem, že sa to stáva a dokážem to aj akceptovať, veď "deň blbec" má každý, tak prečo nie Železničná spoločnosť. No ak očakávate ospravedlnenie alebo odškodné, márne!  Boli ste prepravený, a to stačí. Smolu máte vlastne dvojnásobnú, ak by išlo o medzinárodný rýchlik, na odškodné by ste nárok mali. Ani čert nevie prečo to tak je.

Na byt prichádzam o 1 ráno, čaká ma 5 hodín spania.

 

Článok môžete podporiť aj na VYBRALI.SME.SK

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?