„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva.“

Autor: Ján Raclavský | 24.5.2013 o 8:21 | (upravené 24.5.2013 o 8:41) Karma článku: 22,58 | Prečítané:  8939x

Súčasný stav na Slovensku vo mne evokuje príbeh filmu Pelíšky. Jedna strana rozhodla o povinnom hlásení ministrovi vnútra, nevymenovaní právoplatne zvoleného generálneho prokurátora, po povinných internátnych školách pre rómsku menšinu pokračuje premiér v púšťaní ďalších balónikov.

A chytil sa aj minister vnútra, autor ESA, bude sa  znižovať počet VÚC. Na Slovensku  máme 8 VÚC. Každý jeden je samosprávny, hospodári viac-menej úspešne a spokojnosť občanov s fungovaním véúcéčky je rozdielne vnímaná.

Musím sa priznať, najskôr ma potešilo vyjadrenie premiéra, že nastal čas pozrieť sa na fungovanie a počet VÚC. No ako to už býva pri tejto vláde, má to háčik a tým je posilnenie pozície štátu na regionálnej úrovni. Znamená to, že sa zrušia samosprávne kraje?!  Štát a súčasne vládnuca strana tak budú naozaj rozhodovať o všetkom? Vidíme snahu po 23 rokoch vrátiť sa k totalite jednej strany na ďalších 40 rokov?

Tak, ako v kultovom filme Pelíšky, otec Kraus hovorí: „Dávam boľševikovi rok, maximálne dva,“ dajme tým u nás maximálne 2 posledné  roky.

Článok podporíte aj na VYBRALI.SME.SK

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?