„Dávam boľševikovi rok, maximálne dva.“

Autor: Ján Raclavský | 24.5.2013 o 8:21 | (upravené 24.5.2013 o 8:41) Karma článku: 22,58 | Prečítané:  8924x

Súčasný stav na Slovensku vo mne evokuje príbeh filmu Pelíšky. Jedna strana rozhodla o povinnom hlásení ministrovi vnútra, nevymenovaní právoplatne zvoleného generálneho prokurátora, po povinných internátnych školách pre rómsku menšinu pokračuje premiér v púšťaní ďalších balónikov.

A chytil sa aj minister vnútra, autor ESA, bude sa  znižovať počet VÚC. Na Slovensku  máme 8 VÚC. Každý jeden je samosprávny, hospodári viac-menej úspešne a spokojnosť občanov s fungovaním véúcéčky je rozdielne vnímaná.

Musím sa priznať, najskôr ma potešilo vyjadrenie premiéra, že nastal čas pozrieť sa na fungovanie a počet VÚC. No ako to už býva pri tejto vláde, má to háčik a tým je posilnenie pozície štátu na regionálnej úrovni. Znamená to, že sa zrušia samosprávne kraje?!  Štát a súčasne vládnuca strana tak budú naozaj rozhodovať o všetkom? Vidíme snahu po 23 rokoch vrátiť sa k totalite jednej strany na ďalších 40 rokov?

Tak, ako v kultovom filme Pelíšky, otec Kraus hovorí: „Dávam boľševikovi rok, maximálne dva,“ dajme tým u nás maximálne 2 posledné  roky.

Článok podporíte aj na VYBRALI.SME.SK

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Harabin uniká disciplinárnym trestom

Sudcovi hrozí pokuta, preradenie na súd nižšieho stupňa, ale aj strata talára. Kolegovia ho zatiaľ ani raz neuznali za vinného.

KOMENTÁRE

Ako Danko začal mať problém s kebabom

Keď to hovoril Breivik, vraveli sme, že mu straší vo veži.


Už ste čítali?