Po opici

Autor: Ján Raclavský | 20.2.2012 o 19:37 | (upravené 20.2.2012 o 19:43) Karma článku: 4,78 | Prečítané:  537x

Nie,  vôbec nemyslím kauzu gorila a iné zo zvieracej ríše pomenované kauzy.  Skôr to čo sa  stáva bežne počas víkendu. Tak ako sa zvykneme baviť, vždy náš čaká vytriezvenie a následne krutá daň – bolesť hlavy. Nie vždy sa z toho dokážeme poučiť. Z vlastnej skúsenosti viem,  ako si vravím, že piť už nebudem. Ruku na srdce koľkí sme takí.

Už o pár víkendov nás čaká asi najväčšia „akcia“ roka – predčasné voľby. Strany kampaňujú v plnom prúde „zaujímajú“ sa, ako zlepšiť naše životy. Všetko tak môže vyvrcholiť  10. marca 2012.


Čo nás teda čaká po tejto „akcii“? Bude to vytriezvenie a návrat do reality? Chvíľková bolesť hlavy alebo...


...alebo sa po niekoľkých mesiacov   vrátime k  „ISTOTÁM“ trvalej „akcie“?  Istotám  zadlžovania štátu, ľudí, netransparentného nakladania s majetkom  (sociálne podniky, predaj teplého vzduchu, či predražené PPP) a pod.


V roku 2010 som volil SDKÚ – DS, ktorá prostredníctvom líderky Ivety Radičovej znamenala transparentnosť a čistotu v politike. Ukázala, že politika nie je len o moci a neustálom boji.  Že po 22 rokoch sa môže politika robiť aj inak. Je iná a preto možno toľko rozruchu okolo nej a preto možno odchádza. Ale je dôkazom toho,  že to môže byť iné a politika môže byť konečne o hodnotách.


Ja týmto cnostiam verím a snažím sa ich aj v živote uplatňovať. Nie je mi jedno ako sa zobudím po 10. marci. A hlavne ako veľmi a ako dlho ma bude bolieť hlava po tejto „akcii“. No a netreba zabudnúť na účet, ktorý bude vystavený  a buď bude krátky alebo dlhý.


Mimochodom,  na facebook-u  sa spustila nedávno online petícia, aby sa Iveta vrátila do politiky /Iveta, neodchádzaj (PETÍCIA)/. Pevne verím, že sa vráti a dodrží sľub daný už nebohému exprezidentov ČR Havlovi.


P.S.: Nezabudnime, že máme možnosť krúžkovať, radšej voľme a voľme Novú Generáciu politikov v SDKÚ – DS (www.volimNG.sk) . Verím tejto zmene, chce to aj vašu podporu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

EKONOMIKA

Štát zmení výpočet dôchodkov. Ešteže tak, odkazujú seniori

Od budúceho roka sa mali dôchodky zvyšovať len podľa rastu cien.

SVET

Čo sa stalo s poľskou armádou? Nad skúsenosťami prevláda lojalita

PiS sleduje vlastné politické ciele aj v armáde.


Už ste čítali?